SUDAN POŁUDNIOWY UGANDA

- 27 %
 24 285 zł 
17 636 zł/os. Prestige Tours
dojazd własny
czw. 28.11 - czw. 12.12.2024
15 dni / 14 nocy
Dorośli: 2, dzieci: 0
według programu
pokój dwuosobowy pokój/namiot 2 osobowy
Obliczanie ceny całkowitej ... wait ...
Rezerwuj wstępnie Kup on-line

UDOGODNIENIA

Oferty egzotyczne

KATEGORIA
REGION
Sudan Południowy/Sudan Południowy

Tytuł wycieczki
SUDAN POŁUDNIOWY UGANDA PÓŁNOCNA
Główne atrakcje
EXPLORE 360° - świat przygody bez luksusu

orientacyjna liczba osób: 8-12

PODEJMIJ WYZWANIE:

* Odwiedź najmłodsze państwo świata;
* Zobacz codzienne życie w jednym z najbiedniejszych krajów;
* Poznaj plemię Mundari żyjące, jak przed wiekami;
* Spędź czas z wiernymi tradycji plemionami Toposa, Larim, Lotuko, Karamajong;
* Przeżyj przygodę na jednym z najciekawszych raftingów w świecie;
* Spotkaj zwierzęta w parkach narodowych północnej Ugandy;
* Zobacz jak bawią się tubylcy i dołącz do nich;
* Poruszaj się śladami poszukiwaczy źródeł Nilu;
O wycieczce
Podczas kolejnej wyprawy z EXPLORE 360° będziesz mógł doświadczać przygód, fascynujących aktywności i dotarcia w miejsca poza udeptanymi szlakami. Nie oczekuj jednak luksusu. Musisz nastawić się na proste warunki noclegu, gdzie nie zawsze będzie dostępna ciepła woda i klimatyzacja. Będziesz podróżował różnymi środkami transportu i nie zawsze będzie to podróż komfortowa. Spędzisz jednak czas ciekawie, a my zadbamy, by wyprawa nie kosztowała fortuny.

Wyprawa Sudan Południowy z Ugandą przeniesie Ciebie w miejsce, do którego nie trafia wielu podróżników. Sudan Południowy to najmłodsze państwo, które powstało w 2011 roku po długiej wojnie domowej. Największe państwo Afryki: Sudan, ostatecznie się podzielił. Ten młody kraj jeszcze do niedawna był targany konfliktami i walkami, a teraz z trudem staje na nogi i przywraca jako taką normalność. Z kolei północna część Ugandy była areną walk partyzantki Armii Bożego Oporu (LRA), która odcisnęła swoje piętno na plemionach żyjących w tej części Afryki.

Życie w Sudanie Południowym i północnej części Ugandy nie jest łatwe, ludzie borykają się z podstawowymi problemami zdobycia pożywienia, a nawet czystej wody. Po uzyskaniu niepodległości przez Sudan Południowy i zakończeniu walk partyzanckich Kony, poziom życia niemal się nie poprawił pomimo obecności i pomocy wielu międzynarodowych organizacji. Nieliczni się bogacą i następuje ogromne rozwarstwienie społeczeństwa. Wyprawy do Sudanu Południowego oraz północnej Ugandy są nieliczne i cieszymy się, że do niej dołączasz. To nie tylko ciekawe podróżnicze doświadczenie, ale też realna pomoc biednej społeczności tych państw. 

Sudan Południowy jest ciekawy przede wszystkim ze względu na zamieszkujące kraj plemiona. Przez ostatnie wieki nic nie zmusiło tutejszych ludzi do zmiany trybu życia. Egzystują blisko natury, są hodowcami i rolnikami, a podczas wojny byli wojownikami, którzy zamiast dzid wzięli do ręki AK-47. Będziesz mieszkać bardzo blisko tych plemion, porozmawiasz z nimi, sfotografujesz.

Z kolei wyprawa do północnej części Ugandy to wspaniała możliwość spotkania zwierząt z tzw. Wielkiej Piątki w dwóch mniej znanych parkach narodowych, ale jednych z najciekawszych w Afryce!

Podczas wyprawy do tych dwóch krajów, oprócz nielicznych hoteli, zaplanowane są noclegi w namiotach. Namioty są wyposażone w materace, koce i poduszki. Ze względu na bardzo ciepłe noce, koce nie są potrzebne, natomiast znakomity pomysłem jest swój tzw. kokon. Nie martw się zresztą teraz o to, bo wyślemy do Ciebie Explore Book z dokładną listą przedmiotów do zabrania na wyprawę do Sudanu Południowego i północnej Ugandy. Wprawdzie istnieją miejsca z łazienkami (rodzaj kempingów), ale będziemy też nocować na dziko i korzystać z naturalnej łazienki pod gołym niebem. 

Sudan Południowy oraz północna część Ugandy to nie są miejsca na zwykłe wycieczki. Wiele sytuacji i miejsc może Ciebie zaszokować. Ze względu na nasze bezpieczeństwo przez cały czas będzie z nami przewodnik będący w dobrych stosunkach z władzami wspomnianych państw. Załatwi wszelkie zezwolenia, pomoże spełnić różne inne biurokratyczne wymagania, które są nieodłącznym elementem wyprawy po Sudanie Południowym i Ugandy. Na wyprawę do Sudanu Południowego oraz Ugandy musisz zabrać ze sobą duży bagaż...cierpliwości.
Program wycieczki
Dzień 1
DŻUBA
Spotykamy się w Dżubie w Sudanie Południowym. Szczegóły dotyczące miejsca zbiórki będą podane w Explore Book, w którym znajdziesz wszystkie niezbędne informacje dotyczące przygotowania do Wyprawy.
Bilety lotnicze są kupowane indywidualnie (po wcześniejszej konsultacji z Organizatorem).
Transfer z lotniska do hotelu. Spotkanie z liderem/pilotem wyprawy na lotnisku lub w hotelu. Jeszcze tego dnia musimy udać się do odpowiedniego urzędu, by otrzymać stosowne dokumenty związane z naszą podróżą. W Sudanie Południowym nie są to proste procedury, ale z pomocą naszego przewodnika i drobnych prezentów powinniśmy wszystko załatwić. Oczekując na wymagane i obite pieczątkami permity" będziemy omawiać plany na najbliższe, pełne atrakcji i wrażeń dni.
Nocleg w hotelu w Dżubie.

Dzień 2
PLEMIĘ MUNDARI
Tego dnia rozpoczynamy realizację naszej wyprawy. Sudan Południowy to najmłodsze państwo przyjęte do ONZ, a Dżuba jest najmłodszą stolicą świata. Miasto status stolicy uzyskało w 2011 roku wraz z powstaniem państwa. Po wylądowaniu spotykamy się z lokalnym opiekunem, który będzie towarzyszył nam przez całą podróż. Opuszczamy Dżubę z samego rana i zmierzamy na terytoria plemienia Mundari żyjące na północ od Dżuby. Nie jest to długa podróż, do przejechania mamy niecałe sto kilometrów. Ludzie Mundari wędrują, ale zwykle nie są na tyle daleko, byśmy nie dojechali do nich w ciągu kilku godzin. Nasze samochody 4x4 dowiozą nas w rejon pobytu pół wędrownego plemienia. Wieczór prawdopodobnie spędzimy już z Mundari, zawierając pierwsze znajomości z kobietami i mężczyznami plemienia. Moment przed zachodem słońca to idealny czas na robienie najlepszych zdjęć. Mundari z łagodnymi twarzami wysmarowanymi popiołem są bardzo fotogeniczni.
Kolacja w naszym obozowisku.
Nocleg w namiotach na dziko".

Dzień 3
PLEMIĘ MUNDARI PORANEK I POWRÓT DO DŻUBY
Od wczesnego rana, spędzamy czas z plemieniem. Życie Mundari jest niezwykłe. Ludzie ci jak nikt inny są związani ze swoim bydłem, które jest dla nich dosłownie wszystkim. Bydło dostarcza im pożywienia, mleka, świadczy o statusie społecznym. Nic dziwnego, że Mundari dosłownie żyją z bydłem, co dla nas może być szokujące. Mężczyźni Mundari mieli też opinię dobrych wojowników. Poranek u Mundari to okres wzmożonej aktywności - czynności związanych z doglądaniem zwierząt, różnymi obrzędami. Dzieci krzątają się i zbierają krowie łajno, które po wysuszeniu będzie znakomitym opałem. Poranek to czas wyprowadzania bydła na pastwiska. Szokuje nas ubóstwo, brak udogodnień, nieobecność szkół, lekarzy. Potrafimy jednak dostrzec pozytywne aspekty ich życia. Poszanowanie tradycji, harmonia z naturą i swoisty spokój ducha.
Podróż powrotna do Dżuby. Nie jest to stolica, jaką ktokolwiek wcześniej widział. Ciągnące się po horyzont byle jakie budynki, toczące się na ulicy życie, pył...Dżuba została założona nad Nilem w latach dwudziestych XIX wieku przez greckich kupców. Z tamtego okresu zachowało się jeszcze kilka budowli. Nil jednak nie płynie przez środek miasta, a raczej go opływa.
Nocleg w Dżubie.

Dzień 4
PLEMIĘ LOTUKO
Wcześnie rano wyjazd z Dżuby. Musimy przejechać przez jedyny w kraju most na Nilu, który bywa bardzo zatłoczony.
Przemierzając wyjątkowo drogą asfaltową wschodnią część kraju, docieramy do Torit - stolicy prowincji Ekwatoria Wschodnia. Jest to również przyczółek cywilizacji - są tu sklepy, targ, szpital, bar i kościół. Miasto jest ważnym miejscem dla niepodległości Sudanu Południowego. Garnizon w mieście zbuntował się przeciwko rządowi w Chartumie i tutaj zaczęła się sudańska wojna domowa.
Po krótkiej przerwie wjeżdżamy na bezdroża Sudanu Południowego. Na asfalt wrócimy dopiero za kilka dni w Ugandzie. Ale zanim to nastąpi odwiedzamy kolejne plemię: Lotuko. Mieszkają zwykle z dala od cywilizacji, bez bieżącej wody, w chatach ukrytych wśród skał na malowniczych wzgórzach. To wojownicze plemię, które broni swoich krów oraz dzieci przed porwaniami z sąsiednich plemion. Przy domach znajdują się wieże pokoleń, których każde piętro symbolizuje jedno pokolenie.
Wierzą w animistyczne bóstwa: Deszczu, Właściciela i opiekuna Ziemi oraz Wszechmocne Bóstwo Gudes, które może wskrzeszać umarłych, ale głównie odbiera życie.
Kolacja w obozowisku.
Nocleg pod namiotami pod milionem gwiazdek w okolicach wioski Lotuko.

Dzień 5
PLEMIĘ LARIM (BOYA)
Każdego poranka w naszym obozowisku krzątamy się, oczekując na kolejne wyśmienite śniadanie. Zazwyczaj mamy szansę, by ponownie odwiedzić spotkane poprzedniego dnia plemię. Ale pamiętamy również o tym, że tego dnia czeka na nas spotkanie z kolejnym ludem.
Wkraczamy na tereny dwóch zwalczających się ze sobą plemion: Larim i Toposa. Toposa określają Larim słowem Boya i jest to bardzo obraźliwe słowo. W plemieniu Larim, które dziś odwiedzimy, kobiety ogromną wagę przykładają do skaryfikacji ciała, która w przypadku ich rozpoczyna się w wieku ok 9-10 lat. Chaty w języku Larim określane są chis". W tego typu plemieniach popularne są krzesełka (tihed"), które służą zarówno do siedzenia i do oparcia pod głowę (poduszka). Potrafią pięknie się ubierać, wykorzystując skórę zwierząt i ozdoby. Gdy mąż umrze, kobieta Larim należy do jego najbliższego krewnego, który ma się nią dalej opiekować. A tych i innych zwyczajach będziemy opowiadać podczas spotkań z plemieniem.
Kolacja w obozowisku.
Nocleg w namiotach na dziko na sawannie w rejonie Kimatong Hills.

Dzień 6
KAPOETA
Offroad po bezdrożach Sudanu Południowego. Dzień jest wyzwaniem dla aut i dla nas samych ze względu na brak dróg. Pokonujemy umowną granicę między Larim a Toposa i docieramy do Kapoeta. To niewielkie miasto leżące w prowincji Wschodnia Ekwatoria przy drodze biegnącej do Kenii i Ugandy. W osadzie mieszka kilka tysięcy mieszkańców, są to terytoria plemienia Toposa. Osada posiada pełen kolorytu targ, gdzie poczujemy, że jesteśmy w prawdziwej Afryce. Czas na spacery po mieście i wycieczki po najbliższej okolicy. W Kapoeta nocujemy na przyzwoitym campie, gdzie nawet mamy do dyspozycji łazienki z bieżącą wodą!
Kolacja w obozowisku.
Nocleg pod namiotami.

Dzień 7
PLEMIĘ TOPOSA
Tego dnia jedziemy do plemienia Toposa, żyjącego w rejonie rzeki Singaita, nad którą leży Kapoeta. Toposa to plemię pokrewne kenijskiemu Turkana, mówią bardzo podobnym językiem. Od wieków zajmują się wypasem bydła, ale też zasłynęli jako znakomici wojownicy. Od setek lat wzbudzali strach w sąsiednich plemionach, które często najeżdżali. Toposa walczyli też w ostatnich latach podczas wojny domowej. Do dzisiaj w ich posiadaniu znajduje się niejeden AK-47, z którym czasem chętnie pozują do zdjęć. Odwiedzimy wioski plemienia i spędzimy czas z tymi ludźmi, poznając ich zwyczaje. Toposa budują okrągłe chaty, ale mężczyźni potrafią wędrować wraz ze swymi stadami na znaczne odległości daleko od swoich wsi. Toposa zachowali wiele tradycji, elementów dawnego ubioru, a część z nich kultywuje tradycyjne wierzenia. Toposa bardzo wcześnie uczą chłopców zajmować się bydłem. Dziewczynki od najmłodszych lat są przyuczane do opiekowania się domami i ludźmi starszymi. Wieczorami lubią gromadzić się, tańczyć i śpiewać. Najważniejsze decyzje starszyzna omawia wcześnie rano tuż przed świtem. Dla nas szokujące wydają się skaryfikacje ciała, które dla Toposa są ważnymi ozdobami. Zobaczymy blizny układające się w regularne wzory. To jedno z najciekawszych plemion Afryki. Na nocleg wracamy do Kapoeta, na nasz camp (namioty), gdzie mamy kolację.

Dzień 8
PRZEJAZD DO UGANDY
Dziś opuszczamy najmłodsze państwo świata i wjeżdżamy do Ugandy. Może nie od razu poczujemy uroki cywilizacji, ale na pewno zaczniemy cieszyć się, gdy będziemy mieli na co dzień dostęp do bieżącej wody i docenimy to, że będziemy mogli zasnąć w wygodnych łóżkach. Jedyne co może nam przeszkadzać podczas najbliższych dwóch nocy, to swobodnie chodzące zwierzęta między naszymi domkami w okolicach Parku Narodowego...
Nocleg w lodge.

Dzień 9
PARK NARODOWY DOLINY KIDEPO, PLEMIĘ KARAMAJONG
Park Narodowy Doliny Kidepo charakteryzuje się dużą różnorodnością biologiczną fauny, z co najmniej 86 ssakami, z których 1/3 to gatunki endemiczne.
Niektóre źródła uznały ten park 3-cim najlepszym parkiem narodowym w Afryce pod względem ilości zwierząt! Podczas tzw. safari na pewno o tym się przekonamy. W parku znajdują się również gorące źródła, gdzie jeśli pozwoli nam czas, będziemy mogli się zrelaksować.
W drugiej części dnia spotkamy się z przedstawicielami plemienia Karamajong. To grupa pasterska, której największym bogactwem jest bydło - służy do zakładania rodzin, pozyskiwania zwolenników politycznych, osiągania statusu i wpływania na sprawy publiczne. Podczas zaręczyn, młody mężczyzna Karamojong jest zobowiązany do siłowania się z kobietą, którą pragnie poślubić. Jeśli uda mu się wygrać pojedynek zapaśniczy jest teraz uważany za mężczyznę i może poślubić kobietę. To gwarantuje, że mężczyzna będzie wystarczająco silny, aby opiekować się i chronić swoją żonę.
Nocleg w lodge.

Dzień 10
KRAJOBRAZY WSI UGANDYJSKIEJ
Poruszamy się po drogach Ugandy w stronę południowo-zachodnią. Mamy do przejechania około 250 km w dniu dzisiejszym. Będziemy mijali liczne wsie, gdzie możemy podpatrzeć jak wygląda życie mieszkańców. Późnym popołudniem docieramy na nasz nocleg w pensjonacie po drodze.

Dzień 11
PODRÓŻ DO PARKU NARODOWEGO WODOSPADÓW MURCHISSONA
Po śniadaniu ruszamy dalej. Naszym miejscem docelowym jest Park Narodowy Murchison Falls. Po drodze zatrzymamy się w kilku miejscach na zdjęcia. Docieramy do jednego z ciekawszych parków narodowych Ugandy. Położony u brzegów rzeki Nil jest schronieniem dla licznych ptaków oraz ssaków.
Nocleg w pensjonacie w okolicach parku.

Dzień 12
PARK NARODOWY WODOSPADÓW MURCHISSONA
Mamy cały dzień na eksplorację pięknego obszaru chronionego. Udajemy się na kilkugodzinne safari w malowniczym Parku Wodospadów Murchisona. Jest to największy park narodowy Ugandy i łatwo tu zaobserwować duże ssaki. Afrykańskie zwierzęta oglądamy w pięknej scenerii fragmentu parku położonej u brzegów jeziora Alberta. Popołudniowy rejs po Nilu, podczas którego można z łatwością dostrzec krokodyle i hipopotamy, a także zobaczymy Wodospad Murchissona z pewnej odległości z dołu.
Nocleg w znanym już nam pensjonacie zakończy ten piękny i pełen wrażeń dzień.

Dzień 13
WODOSPADY MURCHISSONA i KAMPALA
O poranku zobaczymy piękne wodospady na Nilu z punktu widokowego powyżej kaskady. Z prawdziwym żalem opuścimy Murchisson Falls National Park, aby wyruszyć daleko na południe.
Późnym wieczorem pojawiamy się w stolicy Ugandy, Kampali. Miasto nie jest znane z zabytków, ale najczęściej wspomina się o nim, kiedy mówi się o korkach, które są nieodłącznym elementem jego krajobrazu. Na pewno świetnym rozwiązaniem jest poruszanie się po nim za pomocą moto-taxi zwanym tutaj boda boda.
Nocleg w hotelu.

Dzień 14
DZIEŃ WOLNY, dla chętnych: RAFTING PO NILU
Czas wolny do zagospodarowania. Dla chętnych osób (poza ceną) możliwość uczestnictwa w jednym z najlepszych raftingów w świecie! Czeka nas duża dawka adrenaliny - rafting przełomami Nilu. W tym wyzwaniu może wziąć udział każdy niezależnie od umiejętności pływania. To znakomita okazja podczas wyprawy do Ugandy do poznania rzeki i jej pięknych przełomów.
Rafting rozpoczyna się w okolicach miasta Jinja, które okolice były długo uznawane za miejsce źródeł Nilu (jezioro Wiktorii). Przed spływem grupa wybiera poziom trudności: stopień 3 lub 5. Po odpowiednim przeszkoleniu, wsiadamy do naszych pontonów, by ruszyć w niezapomnianą przygodę. Jesteśmy pod czujnym okiem naszych opiekunów, którzy w każdym momencie dbają o to, by każdy kto wypadnie z pontonu, bezpiecznie do niego wrócił.
Powrót do Kampali wieczorem na nocleg.

Dzień 15
WYLOT DO EUROPY
Wylot do Europy zgodnie z zakupionymi wcześniej biletami (jeśli będzie odbywał się późnym wieczorem, można zagospodarować zwiedzanie Kampali za pomocą np. boda boda). Przylot do Europy/Polski dnia następnego.
UWAGA! Program wyprawy jest ramowy i intensywny. Kolejność zwiedzania oraz zwiedzanie wymienionych atrakcje mogą ulec korekcie z przyczyn logistycznych.


Zniżki
I rata - 20% ceny wycieczki płatne do 2 dni od zapisu
II rata - dopłata do 50% ceny - 95 dni przed datą wyjazdu
III rata - dopłata do 100% ceny - 45 dni przed datą wyjazdu



Płatność w USD (na konto USD) lub w PLN (na konto PLN) według średniego kursu NBP z dnia wpłaty.
Świadczenia zawarte w cenie
* wszelkie koszty transportu (wynajęte mikrobusy, jeepy, taxi);
* transfer z lotniska podczas 1 dnia oraz na lotnisko podczas dnia 15 wyprawy;
* rejs w PN Wodospadów Murchissona;
* noclegi w pokojach 2-osobowych (hotele, guesthouse'y, hostele kategorii od 2** do 3*** w ocenie biura) lub w namiotach zgodnie z programem;
* śniadania na trasie, kolacje (5 kolacji zgodnie z opisem w programie) w Sudanie Południowym, podczas dni, kiedy śpimy pod namiotami (na tzw. naszych campach);
* bilety wstępu do obiektów wymienionych w programie;
* wszelkie inne opłaty administracyjne;
* opłata na rzecz rządu w Sudanie Południowym (pobierana za każdą dobę pobytu);
* ubezpieczenie KL, NNW, bagaż;
* opłata TFG i TFP (Turystyczny Fundusz Gwarancyjny, Turystyczny Fundusz Pomocowy);
* lokalni przewodnicy w wybranych miejscach;
* opieka polskiego pilota od hotelu w Sudanie Południowym w dniu 1 do wylotu z Entebbe (Kampala) w dniu 15;


Poza ceną
* bilet lotniczy z wybranego miejsca do Dżuby (Juba) i powrotu z Entebbe (Kampala) do miasta docelowego (orientacyjna cena przelotu Warszawa - Juba; Entebbe - Warszawa ok. 5.000-6.000 PLN). Bilety lotnicze można kupić samodzielnie, po potwierdzeniu daty wyjazdu i w ścisłym porozumieniu z Organizatorem. Na życzenie Biuro pośredniczy przy zakupie tych biletów za opłatą 300 zł/bilet.W tym przypadku prosimy o kontakt z biurem. Zachęcamy do zakupu indywidualnych biletów na przelot do krajów docelowych poprzez strony internetowe lub agentów lotniczych;
* obowiązkowa dopłata na miejscu w wysokości 900 USD (rata wyjazdu płatna na miejscu obejmująca część świadczeń);
* ubezpieczenie od kosztów rezygnacji, ubezpieczenie od chorób przewlekłych;
* opłaty wizowej do Sudanu Południowego oraz Ugandy wg aktualnej stawki (ok. 200 USD);
* pozostałe wyżywienie;
* zwyczajowe napiwki dla lokalnych przewodników, kierowców, bagażowych;
* wycieczek fakultatywnych: rafting po Nilu (ok. 300 USD/os.)
* ewentualna dopłata do pokoju 1-osowobego w wysokości 500 USD
Uwagi
* na wyprawę należy zabrać książeczkę szczepień z wpisanym ważnym szczepieniem przeciwko żółtej febrze (lub wpis o braku możliwości zaszczepienia);
* zalecana jest profilaktyka przeciwmalaryczna (zalecamy konsultację z lekarzem medycyny tropikalnej);
* nie przewidujemy wielu trekkingów. Przejazdy między miastami mogą być męczące, dlatego ze względu na specyfikację wyjazdu zalecana jest dobra kondycja fizyczna i psychiczna (potrzebna jest też duża doza cierpliwości przy realizacji programu). W krajach takich jak Sudan Południowy zdarzają się nieprzewidywalne sytuacje;
* podczas wyprawy poruszamy się różnymi środkami transportu; najczęściej podczas przejazdów pojazdami wynajętymi stosujemy zasadę rotacji (każdego dnia siedzimy w innym miejscu w danym pojeździe), by każdy miał możliwość siedzieć przy oknie;
* przed zapisaniem się na wyprawę należy mieć świadomość, że pomimo poprawy sytuacji w Sudanie Południowym. Polski MSZ odradza podróże do tego kraju. Szczegóły informacji MSZ na: https://www.gov.pl/web/dyplomacja/sudan-poludniowy.
* trzeba się liczyć z tym, że każdy będzie musiał sam przenieść bagaż do miejsca swego zakwaterowania na naszej trasie;
* często możemy być daleko od placówek medycznych, gdzie Uczestnicy wyprawy są narażeni różne zdarzenia (np. skręcenie kostki), które nie pozwolą na szybką konsultację z lekarzem
* może nie być ciepłej wody w łazience, klimatyzacji w hotelu czy innym miejscu zakwaterowania lub pojeździe, albo łazienek w pokojach, jeśli tak stanowią świadczenia;
* biuro przygotowuje dokumentację niezbędną do uzyskania wiz i ewentualnych zezwoleń. Dane do jej uzyskania będą gromadzone około półtora miesiąca przed podróżą;
* organizator zapewnia sobie możliwość zmiany kolejności programu;
* biuro zastrzega sobie prawo przesunięcia o maksimum 1 dzień terminu wycieczki lub jej wydłużenia o nocleg tranzytowy bez dodatkowych kosztów zgodnie z aktualnymi rozkładami lotów;
* Należy posiadać paszport z odpowiednią datą ważności dla danego kraju wg aktualnych przepisów oraz z wystarczającą ilością miejsca na wizy lub pieczątki. W przypadku wątpliwości prosimy o kontakt z Prestige Tours;
* W przypadku posługiwania się innym paszportem niż paszport polski lub paszportem dyplomatycznym, uczestnik wycieczki musi na własną rękę sprawdzić wymagania wizowe dotyczące zwiedzanych krajów i załatwić odpowiednie wizy we własnym zakresie

Minimalna liczba uczestników: 8 osób.





LISTA KALENDARZ
Zmień widok
Wyjazd od
Powrót przed
Wyjazd z
Ilość dni
Wyżywienie
Dorośli
Dzieci

Ten hotel nie posiada jeszcze żadnych opinii.

#

Zostaw numer telefonu - oddzwonimy!

Proszę czekać ...