PAKISTAN

18 726 zł/os. Logostour
Warszawa /
nd. 06.10 - nd. 20.10.2024
15 dni / 14 nocy
Dorośli: 2, dzieci: 0
według programu
Miejsce w pokoju 2 os.
Obliczanie ceny całkowitej ... wait ...
Rezerwuj wstępnie Kup on-line

UDOGODNIENIA

Kraj
PAKISTAN
PAKISTAN


Kraj potężnych gór, rozległych pustyń, zaginionych cywilizacji. Majestatyczne zabytki świadczące o doniosłej historii tego regionu. Ślady kultur starożytnych w dolinie Indusu. Imponujące ruiny miast Moenjodaro i Harappa. Chaotyczne Karachi, gwarne Lahore, pełen rozmachu Islamabad. Historie sufickich mistyków i buddyjskich mnichów zamknięte w przepięknych mauzoleach i klasztorach.

Dzień 1

Zbiórka na Lotnisku Chopina w Warszawie, stanowisko odpraw LogosTour. Wylot do Pakistanu.

Dzień 2

KARACZI
Przylot do Karaczi. Transfer do hotelu i zakwaterowanie. Odpoczynek po podróży. Karaczi położone nad Morzem Arabskim na skraju delty Indusu to pierwsza stolica Pakistanu, a obecnie kosmopolityczne centrum handlowe i finansowe a jednocześnie największe miasto w kraju oraz jedno z najludniejszych miast świata. Spacer po mieście, podczas którego będzie okazja obejrzeć meczet Tooba, ulokowany w jednej z najbardziej ekskluzywnych dzielnic. Zbudowany w latach 60-tych minionego stulecia szczyci się piękną, współczesną sylwetką i doskonała akustyką. Sesja fotograficzna przy jednym z najpiękniejszych budynków Karaczi – Pałacu Mohatta ufundowanym w 1927 roku przez bogatego biznesmena Shivratana Chandraratana Mohattay. Kolejny obiekt na trasie zwiedzania to mauzoleum Quaid-i-Azam – najbardziej rozpoznawalny zabytek miasta. Jest to miejsce pochówku założyciela Pakistanu – Mohammeda Alego Jinnah. Spacer po najbardziej znanej miejskiej plaży – Clifton. Nie spotkamy tu jednak opalających się ludzi, a raczej… wielbłądy. Wieczorem kolacja w tradycyjnej restauracji, oferującej specjały lokalnej kuchni.

Dzień 3

KARACZI – THATTA – HAJDARABAD
Przejazd z Karaczi do Hajdarabadu szlakiem pakistańskich nekropolii. 30 km na wschód od Karaczi znajdują się grobowce Chaukundi – nekropolia pochodząca z okresu mogolskiego. Jej początki sięgają XV w. Grobowce zachwycają unikalna formą i pięknymi, misternymi ornamentami wyrzeźbionymi w piaskowcu. Przejazd do kolejnej imponującej nekropolii Makli. Cmentarz Makli – jedna z największych nekropolii świata, rozpościerająca się na obszarze 10 km kw. gromadzi ponad pół miliona grobów pochodzących z okresu pomiędzy XIV-XVIII w. Pochowani są tu przedstawiciele rodów królewskich, sufickich duchownych i świętych, szacowni notable, a cały obiekt został wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO w 1981 r. Postój nad jeziorem Keenjahr, jednym z największych naturalnych zbiorników słodkiej wody w Pakistanie. Jest to obszar chroniony ze względu na gniazdowanie różnych gatunków ptaków, w tym ptaków wędrownych jak gęsi i kaczki. Ale można tu spotkać czaple, ibisy, mewy. Kolejny postój na trasie do Hajdarabadu to Thatta, gdzie znajduje się XVII-wieczny meczet szacha Jahana. Przyjazd na nocleg do Hajdarabadu, drugiego pod względem wielkości miasto w prowincji Sindh, położonego nad rzeką Indus.

Dzień 4

HAJDARABAD – RANIKOT – SEHWAN SHARIF
Przejazd przez prowincję Sindh z postojami w miejscach znaczących dla historii i religii Pakistanu – grób szacha Latifa Bhittai, sufickiego myśliciela, poety i świętego, przepięknie zdobione, barwne, XVIII-wieczne mauzoleum Makhdoom Nooh – kolejnego sufickiego myśliciela, pierwszego tłumacza Koranu na język perski. Następnie tajemnicza budowla obronna, pochodząca z I wieku p.n.e. – fort Ranikot, nazywany tez Wielkim Murem Pakistanu, wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO w 1993 r. Nocleg w Shkwan Sharif.

Dzień 5

MOENJODARO – LARKANA
Wycieczka do ruin miasta Moenjodaro (od 1980 roku na liście światowego dziedzictwa UNESCO) – jednego z najważniejszych miast cywilizacji Doliny Indusu, której początki datowane są na trzecie tysiąclecie przed naszą erą i najstarszych znanych ośrodków urbanistycznych starożytności. Miasto odkryte w 1922 roku przez indyjskiego archeologa R. D. Banerji, zachwyca poziomem urbanizacji – posiadało świetnie rozwiniętą sieć wodno-kanalizacyjną i szereg obiektów służących mieszkańcom, jak Wielke Łaźnie czy Wielki Spichlerz. Spacer wśród imponujących pozostałości miasta. Postój w miejscowości Garhi Khuda Baksh, gdzie pochowana jest rodzina Bhutto - Zulifiqar Ali Bhutto – prezydent i premier Pakistanu oraz Benazir Bhutto – pierwsza kobieta na stanowisku premiera muzułmańskiego państwa. Przejazd do Larkana na nocleg.

Dzień 6

DARAZA – KOTDIJI FORT – SUKKUR
Wyjazd do Sukku. Postój w miejscowości Daraza, gdzie znajduje się przepiękny błękitny grobowiec poety Sachal Sarmast żyjącego i tworzącego na przełomie XVII i XVIII w. Kolejny obiekt na szlaku zwiedzania to dobrze zachowany fort Kot Diji zwany również jako Fort Ahmadabad zbudowany pod koniec XVIII w. Na lewym brzegu rzeki Indus znajduje się grobowiec Siedmiu Sióstr, według legendy – siedmiu dziewic żyjących tu w odosobnieniu. Ze wzgórza nieopodal roztacza się widok na wyspę Sadh Belo położoną na rzece Indus, gdzie znajduję się imponująca świątynia wyznawców udasi - ascetycznego ruchu, który rozwinął się w ramach sikhizmu. Przyjazd na nocleg do Sukkur.

Dzień 7

SUKKUR – UCH SHARIF – DERAWAR FORT – BAHAWALPUR
Kolejny dzień to przejazd przez prowincję Penjab na trasie Sukkur–Bahawalpur z przystankiem w Uch Sharif – małym mieście, założonym najprawdopodobniej przez Aleksandra Wielkiego, a które przeżywało swoja złotą erę miedzy XII a XV w. Z tego okresu pochodzą pięknie zachowane grobowce mistyków islamskich – Bibi Jeveindi, Baha Ul Haleem. Przejazd do IX-wiecznego fortu Derawar wzniesionego przez wojowniczy ród Rajputów na pustyni Thar, zwanej również Wielką Pustynią Indyjską, a w Pakistanie znanej jako pustynia Cholistan. Derawar zbudowany jest z 40 monumentalnych, wyrastających z ziemi wież, które tworzą ogromny fort. Obwód każdej z nich wynosi ok. 150 m, a wysokość 30 m. Przyjazd na nocleg do Bahawalpur.

Dzień 8

BAHAWALPUR – MULTAN
Zwiedzanie Bahawalpur. Sesja fotograficzna przy Pałacu Świateł (Nor Mahal) zbudowanym w II połowie XIX w. Przejazd do Multan, które jako pierwsze miasto Penjabu zajęte zostało przez muzułmanów na początku VII w. Zbudowali tu swoje meczety, forty i grobowce. Po przyjeździe do Multan wizyta na lokalnym bazarze Hussain Agahi. Nocleg w Multan.

Dzień 9

MULTAN – HARAPPA – LAHAUR
Zwiedzanie Multan – Wieża Zegarowa (Ghanta Ghar) zbudowana przez Brytyjczyków pod koniec XIX w. z przeznaczeniem na siedzibę władz, mauzoleum szacha Rukn-e-Alam wzniesione w XVI w z imponującą kopułą, meczet szacha Eid Gah z przełomu XVIII i XIX w. Wyjazd do Lahaur (Lahore). Po drodze postój w kolejnej osadzie reprezentującej kulturę Doliny Indusu pochodząca z drugiej połowy III tysiąclecia p.n.e. – Harappa. Niektóre badania naukowe wysuwają tezę, ze cywilizacja Doliny Indusu jest o wiele starsza niż egipska i sumeryjska. Nocleg w Lahaur.

Dzień 10

LAHAUR – WAGAH
Lahore to gwarne, kolorowe i pełne orientalnego uroku miasto uważane za kulturalna stolicę Pakistanu. Spacer wąskimi, egzotycznymi uliczkami starego miasta pełnymi handlarzy i rzemieślników do małego meczetu Wasir Khan. Wizyta w ogrodach Shalimar. O zachodzie słońca udział w malowniczej ceremonii opuszczenia flagi i zmiany warty w Wagah – miejscowości granicznej między Pakistanem a Indiami. Nocleg w Lahaur.

Dzień 11

LAHAUR
Kontynuacja zwiedzania Lahaur
fort Lahaur – duży kompleks budynków z imponująca bramą wejściową, wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO ze względu na swoja ogromna wartość historyczną, następnie zbudowany z czerwonego piaskowca meczet Badshahi (Cesarski Meczet) – przez stulecia był to największy meczet świata. Dziś jest najbardziej rozpoznawalnym symbolem Pakistanu. Wizyta w Muzeum Lahaur z interesującymi ekspozycją sztuki i rzemiosła Penjabu z różnych okresów. Nocleg w Lahaur.

Dzień 12

LAHAUR – ROHTAS FORT – ISLAMABAD
Wyjazd w kierunku Islamabadu. Po drodze zwiedzanie wpisanego na listę światowego dziedzictwa UNESCO XVI-wiecznego potężnego fortu Rohtas z murami obronnymi o długości ponad 4 km, w którym mogło stacjonować nawet 30 tys. wojowników. Przejazd przez dawne tereny łowieckie władców mogolskich. Znajduje się tu interesujący obiekt nazwany Wieżą Jelenia, wzniesiony na początku XVII w. Przyjazd na nocleg do Islamabadu.

Dzień 13

TAKHT-e-BAHI –TAXILA
Wycieczka śladami kultury i religii buddyjskiej. Pierwszy obiekt to Takht-e-Bahi, gdzie znajdują się świetnie zachowane ruiny buddyjskiego klasztoru, którego początki sięgają I w. n.e. Kompleks jest pięknie położony na wzgórzu, z którego roztacza się malowniczy widok na okolicę. Kolejne miejsce na trasie to Taxila – ważny buddyjski ośrodek uniwersytecki, położony u zbiegu kilku szlaków handlowych tego regionu. W okresie swojej świetności było to jedno z głównych miast Królestwa Gandhary. Jest to kolejny obiekt wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Powrót na nocleg do Islamabadu.

Dzień 14

ISLAMABAD
Zwiedzanie stolicy Pakistanu – Islamabadu, pięknie położonego na przedgórzu Himalajów. Jest to stosunkowo młode miasto zbudowane z rozmachem w latach 60-tych XX w. Zwiedzanie muzeum Lok Virsa – muzeum sztuki ludowej. Muzeum prezentuje historie i żywe tradycje ludów z obszaru całego kraju. Wizyta w meczecie króla Fajsala – największym meczet w Pakistanie. Jego architektura wzorowana jest na namiocie beduińskim. Nazwany został na cześć króla saudyjskiego, który ufundował świątynię. Pamiątkowe zdjęcie przy Pomniku Pakistanu. Rozwijające się płatki kwiatu i popękany stożek, symbolizują wszystkie siedem prowincji pakistańskich. Wycieczka do wioski Saidpur, położonej jest na zboczach gór Margalla. Jest to jedna z najstarszych osad w całym Pakistanie. Znajduje się tu małe muzeum, barwne świątynie hinduistyczne, galerie z ceramiką i restauracje z tradycyjnym jedzeniem. Powrót do Islamabadu. Kolacja pożegnalna. Transfer na lotnisko.

Dzień 15

Przylot do Warszawy.
I RATA

2500 PLN płatna przy zapisie
II RATA

płatna na 40 dni przed wyjazdem
Cena obejmuje


przeloty międzynarodowe rejsowymi liniami lotniczymi w klasie ekonomicznej,
przejazdy mikrobusem/autokarem z klimatyzacją, 
12 noclegów; zakwaterowanie w hotelach 3*/4*, pokoje 2-os., dopłata do pokoju 1-os. 2550 PLN, 
13 śniadań, 13 kolacji, w tym kolacja powitalna i pożegnalna w lokalnych restauracjach
wizę do Pakistanu,
bilety wstępu do zwiedzanych obiektów,
opiekę polskiego pilota,
usługi lokalnych przewodników,
ubezpieczenie Signal Iduna (KL, NNW, bagaż, OC).

UWAGA !


Zgodnie z Warunkami uczestnictwa do ceny imprezy zostanie doliczona składka na TFG – 13 PLN oraz składka na TFP – 13 PLN.
Przy zapisie należy złożyć skan paszportu (strona ze zdjęciem), zdjęcie paszportowe w formie elektronicznej oraz wypełniony formularz do autoryzacji ETA. Paszport powinien być ważny co najmniej pół roku od zakończenia wycieczki i mieć min. 2 strony wolne.
Na zwyczajowe napiwki sugeruje się przeznaczyć ok. 70 USD.

Uprzejmie informujemy, że więcej informacji o składkach na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny i Turystyczny Fundusz Pomocowy, dostępnych jest na naszym blogu we wpisie zatytułowanym Turystyczny Fundusz Gwarancyjny i Turystyczny Fundusz Pomocowy


Terminy

06.10 - 20.10.2024, 18700.00 PLN
05.11 - 19.11.2024, 18700.00 PLN


LISTA KALENDARZ
Zmień widok
Wyjazd od
Powrót przed
Wyjazd z
Ilość dni
Wyżywienie
Dorośli
Dzieci

Ten hotel nie posiada jeszcze żadnych opinii.

#

Zostaw numer telefonu - oddzwonimy!

Proszę czekać ...